Problem z kamerą NOVUS

Wątki dotyczące systemów Telewizji Dozorowej - układy analogowe

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

bartekwt
Amator
Amator
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2015, 10:49

Problem z kamerą NOVUS

Postautor: bartekwt » 13 wrz 2015, 10:57

Witam wszystkich

Mam pytanie do doświadczonych instalatorów.

Kupiłem sobie kamerę NOVUS NVDN-401H/IR
http://www.novuscctv.com/pl/product/76/print

Podłączona jest do videodomofonów comax i ma obserwować bramę.
Problem w tym, że kamera w nocy kompletnie nic nie widzi. Czarny obraz, żadnych śladów sygnału. Okolice bramy nie są spowite takimi ciemnościami z racji oświetlenia pobliskiej ulicy.
Nie wiem dlaczego nie włącza się oświetlacz podczerwieni.
Problem w tym, że jestem z dala od domu. Syn jest w stanie zmienić ustawienia w menu kamery ale musiałby wiedzieć, które.
Wiem, że funkcję DAY/NIGHT ustawiłem na AUTO i byłem pewny że będzie ok. Tego samego dnia wyjechałem i klops.
Patrzę w instrukcji, że są jeszcze opcje EXT1 i EXT2.
Proszę, niech ktoś napisze czy ma doświadczenie z tymi kamerami i czy po prostu namieszałem coś w ustawieniach czy po prostu kamera wyglada na uszkodzoną.

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z kamerą NOVUS

Postautor: HQSECURITY » 13 wrz 2015, 20:43

Na początek wróciłbym do nastaw fabrycznych. Jeśli promienniki nadal się nie włączy to reklamowałbym tą kamerę bo nawet jeśli nie ma podczerwieni to cokolwiek powinno na obrazie widać.
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Problem z kamerą NOVUS

Postautor: solenizant » 30 lip 2022, 8:18

Akurat na tych kwestiach ja za bardzo się póki co nie znam, ale jestem zdania, ze dość ważną sprawą jest aby wiedzieć w jakiej branży pendrive z logo firmy będzie fajną opcją. Muszę przyznać, że sam nawet niedawno o tym czytałem w https://citymag.pl/pendrive-z-logo-firm ... reklamowy/ i jak najbardziej takie porady bywają bardzo ważne.


Wróć do „Telewizja analogowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron