Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

zajc9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 13 maja 2016, 6:42
Kontaktowanie:

Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Postautor: zajc9 » 26 sie 2016, 5:31

W jakim banku najlepiej założyć konto dla studenta, aby było możliwie tanio oraz nie było problemu z wykonywaniem szybkich płatności np przez allegro. Czyli aby konto było zrzeszone w tych systemach szybkich płatności.

karson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 05 maja 2016, 6:13

Re: Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Postautor: karson » 26 sie 2016, 9:33

W takim którym jest najtaniej. A że studenci mają zwykle wszystko taniej, bo cierpią na chorobliwy brak gotówki, to banki idą im na rękę i w swojej masie nie okładają tego rodzaju usług dodatkowymi opłatami z małymi wyjątkami. Wyjątkiem jest tutaj chociażby Pekao S.A. Oni chyba pobierają 4 zł za miesiąc użytkowania ich rachunku. No chyba, że zdecydujemy się na konto bez karty, wtedy jest za free. Jak coś to tutaj na stronie: http://www.konto-studenckie.pl/porownan ... nckich.php można znaleźć ranking kont studenckich z symulacją kosztów.

diego
Amator
Amator
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, 21:43

Re: Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Postautor: diego » 01 sty 2017, 16:38

Teraz to wszędzie są te same oferty, niezależnie czy jest to emeryt czy student.


omned
Amator
Amator
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, 18:56

Re: Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Postautor: omned » 15 lis 2018, 19:46

Nie ma rachunku idealnego ale zawsze może być tańszy w prowadzeniu. 8-)

Moje pytanie będzie związane z sektorem finansowym. Przyznam że interesuje mnie kwestia otwarcia sobie, najlepiej darmowego konta osobistego. Wiem że obecnie rynek jest już dość mocno przerzedzony jeżeli chodzi o to kryterium wyboru. Gdyż banki podniosły opłaty nie tylko za karty ale również za prowadzenie rachunków. Na szczęście czytałem że w wielu przypadkach prowizje są warunkowe. Da się ich uniknąć częściowo albo nawet całkowicie. Jeżeli spełnimy określone warunki danego banku. Zwykle takimi warunkami są określone wpływy na konto co miesiąc, co więcej konto Nest Bank opinie ze strony wyjadaczy wisienek ma konkretne. Rzadziej inne formy jak utrzymywanie określonej kwoty minimalnej na rachunku. Przejdę jednak do sedna, gdyż szukam czegoś innego. Mianowicie konta całkowicie bez opłat i dziwnych warunków do spełnienia. Na blogu natrafiłem na recenzję Nest Banku prowadzącego osobiste Nest Konto. Reklamy twierdzą że ten ROR jest całkowicie bez opłat. Jednak wolę jak zawsze sprawdzić i potwierdzić te informacje wśród klientów. Oczywiście tylko takich, którzy już posiadają produkty nesta. Najlepiej od dłuższego czasu, tak aby mieć pojęcie i doświadczenia z różnymi sytuacjami bankowymi. Być może na tym forum, spośród tak szerokiej grupy użytkowników znajdę takie osoby. Wiem że w internecie opinie o nest banku tak jak o innych podmiotach są zarówno pozytywne jak i negatywne. Pisane nie tylko przez aktywnych klientów. Również przez konkurencję, która chce uprawiać czarny PR. Nie ze mną takie numery, za długo posiadałem już różne produkty finansowe. Zarówno pożyczkowe jak i bankowe. Choć oczywiście nie wszystkie, więc nie uważam się za alfę i omegę. :P

Wcześniej miałem już konto osobiste w banku pko. Tam doceniałem wielkość tego podmiotu. Bezpieczeństwo jakie mi dawał i solidność. Jednak raziła mnie przestarzała i skostniała struktura powszechnej kasy oszczędności. Gdzie prym wiodłą obsługa klienta w placówkach stacjonarnych. Tam podejście pracowników miało niestety jeszcze naleciałości z czasów komunistycznych. Panie siedziały w okienkach niczym za czasów PRL. Chyba nie przechodziły nigdy szkoleń z jakości obsługi klientów. Tutaj wzorem do naśladowania w polskiej bankowości, jest moim zdaniem ING Bank Śląski. Ciekaw jestem jak to wygląda w przypadku NEST Banku w jego nowo otwartych oddziałach. Gdzie za obsługę odpowiadają doradcy, którzy przecież przechodzą pewnie jakieś systemy szkoleń. Tym bardziej, że sieć zaczęła działać i się rozwijać intensywniej dzięki franczyzie. Wcześniej z tego co wiem instytucja ta miała inne priorytety. Między innymi takie, jak mobilność i dostęp elektroniczny z każdego miejsca na świecie. Teraz widzę w spotach reklamowych że instytucja ta stawia na wartości rodzinne. Kierując ofertę do tej grupy społecznej i dopasowując do tego swoją strategię marketingową.
Więc o myślicie o tym osobistym rachunku w Nest Banku?

fishek
Amator
Amator
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:31
Kontaktowanie:

Re: Konto dla studenta - w jakim banku najlepiej je założyć?

Postautor: fishek » 06 lut 2019, 12:35

Ja mam w santanderze


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość