Faktoring czy kredyt obrotwy?

Kategoria w której znajdziesz najnowsze informacje z naszej branży. Terminarze targowe, ciekawe szkolenia, konferencje, linki do artykułów itp. Tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

zajc9
Profesjonalista
Posty: 109
Rejestracja: 13 maja 2016, 6:42

Faktoring czy kredyt obrotwy?

Postautor: zajc9 » 17 sie 2017, 5:10

Czasami zdarzają się sytuacje, że klienci proszą o dłuższy termin płatności na fakturze. Tzn taki który przekracza 1 miesiąc lub jeszcze dłużej. Zastanawiam się która opcja jest lepsza do finansowania bieżących wydatków i działalności: faktoring czy kredyt obrotowy? Ktoś już to może wcześniej przerabiał?

karson
Profesjonalista
Posty: 149
Rejestracja: 05 maja 2016, 6:13

Re: Faktoring czy kredyt obrotwy?

Postautor: karson » 18 sie 2017, 7:07

Wybór zwykle uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i preferencji danej firmy. Możliwości i zasobów finansowych. Zawsze powtarzam w takiej sytuacji, że warto mieć jakiś kapitał, tak na czarną godzinę, aby zapłacić pracownikom, zapłacić podatki - bo w przeciwnym razie może być z tego spory problem. A brak płynności finansowej, to stanie nad przepaścią.
Faktoring ma tą zaletę, że poprawia bilans finansowy, to także miękka forma windykacji. Koszta uzależnione są od wielkości potrzeb finansowych. Proponuję np tutaj dopytać: https://www.monevia.pl/ - mają duże doświadczenie i są elastyczni.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Faktoring czy kredyt obrotwy?

Postautor: solenizant » 24 sty 2022, 17:18

Ja niestety z takich rzeczy jeszcze nigdy nie korzystałem więc również ciężko jest mi się do nich odnieść. Przy okazji chciałbym zachęcić każdego do zapoznania się z wpisem https://taxology.co/pl/jest-porozumieni ... uropejska/ gdyż kwestie podatkowe pomiędzy dwoma krajami są niezwykle ważne.


Wróć do „Wiadomości z branży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron