Axis Q7404

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:20

Axis Q7404

Postautor: karol » 22 wrz 2016, 11:49

Witam. Dawno nie było mnie na forum, ale postaram się to nadrobić. Mam kilka pytań związanych z video encoderem Axis Q7404. Na początek o tym urządzeniu mogę powiedzieć że sprawuje się idealnie, ale nie wykorzystuję go w pełni jego możliwości, bo nie jest mi to aż tak potrzebne. Jednak zagłębiłem się w instrukcję,trochę poszperałem po sieci, i znalazłem ciekawe dla mnie informacje. Tylko że nie wiem czy będzie można zrobić,jak ja myślę. Otóż w/w Axis posiada porty I/O (nie mylić z rs) te porty mogą wykonywać funkcje 0/1 ,znaczy że w teorii mogą sterować przekaźnikiem na zasadzie włącz/wyłącz . Chciał bym wiedzieć czy polega to na prawdzie, i potrzebował bym schemat ,jak dorobić moduł przekaźnika .Zastanawiam się czy ktoś w ogóle to robił, czy może korzystał z gotowych rozwiązań. I kolejne najważniejsze, jakie funkcje w programie wewnętrznym, i zewnętrznym odpowiadały by za sterowanie tymi portami. U mnie to urządzenie sprawuje się bardzo dobrze w domowym systemie cctv, ale tylko z kamerami bez ptz,kamery statyczne. W/w porty chciał bym wykorzystać do przykładowo włączenia oświetlenia przez przekaźnik,zastosowań tych portów jest kilka . Po za tym. Jakie funkcje mogą pełnić te porty. Jednak proszę pamiętać że mowa tu jest nie o portach RS 485/422. To są inne porty, i znajdują się w innym miejscu,niż porty I/O. Pozdrawiam.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Axis Q7404

Postautor: solenizant » 28 paź 2022, 19:03

Oj niestety ja się póki co na takich rozwiązaniach nie znam ale jestem zdania, że bardzo istotną kwestią jest również to aby wiedzieć jak dobrać zasilacz do taśmy LED. Na całe szczęście myślę, że fajnie o tym napisano w https://sklep.neonica.pl/jak-dobrac-zas ... -tasmy-led i właśnie dlatego ja również chętnie takie materiały czytuję.


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron