Monitoring i system alarmowy a niższe koszta ubezpieczenia

Wątek dla wszystkich i o wszystkim, na wesoło lub smutno, ważne, że nie branżowo. Ale bez polityki! Tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego Forum

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

zajc9
Profesjonalista
Posty: 109
Rejestracja: 13 maja 2016, 6:42

Monitoring i system alarmowy a niższe koszta ubezpieczenia

Postautor: zajc9 » 03 lut 2019, 11:22

Czy posiadanie monitoringu oraz systemu alarmowego wpływa w jakiś określony sposób: mniejszy lub większy na koszta ubezpieczenia nieruchomości - przede wszystkim od takich zdarzeń jak włamania i złodziejstwo.

karson
Profesjonalista
Posty: 149
Rejestracja: 05 maja 2016, 6:13

Re: Monitoring i system alarmowy a niższe koszta ubezpieczenia

Postautor: karson » 04 lut 2019, 6:40

Z pewnością posiadanie systemu alarmowego czy monitoringu zmniejsza ryzyko włamania - ale należy jeszcze pamiętać, że włamanie i rabunek to jeden z wielu czynników, od których się tak naprawdę ubezpieczasz. Ale rzeczywiście zdarzenie jakim jest włamanie, rabunek ma większe prawdopodobieństwo niż pożar - więc składka jest wyższa.
Musiałbyś dopytać jak to wygląda w poszczególnych ubezpieczalniach. Ewentualnie sprawdź jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczeni ... ocic-uwage - tam masz wyjaśnione na co należy zwrócić uwagę w przypadku zakupu ubezpieczenia.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Monitoring i system alarmowy a niższe koszta ubezpieczenia

Postautor: solenizant » 27 gru 2022, 9:12

W sumie ja jeszcze bym zwrócił uwagę na same oznaczenia przeciwpożarowe i wiem, że są to bardzo ważne sprawy. Jeżeli właśnie ktoś potrzebuje znaków przeciwpożarowych to w sklepie https://znaki-bhp.pl/produkty/56_tablic ... wpozarowej na pewno odstanie je od ręki. Sam nawet już nie raz je tam kupowałem.


Wróć do „Off-topics”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron