Pomidory w gruncie czy w donicach

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

zajc9
Profesjonalista
Posty: 109
Rejestracja: 13 maja 2016, 6:42

Pomidory w gruncie czy w donicach

Postautor: zajc9 » 30 sty 2023, 11:45

Witajcie! Czy ktoś ma posadzone w gruncie pomidory i w doniczkach ? Jak sądzicie że lepiej rosną w doniczkach czy normalnie do ziemi. Czy do doniczek to dajecie specjalną ziemię i jak mniej więcej średnica tych doniczek.Mile widziane zdjęcie. Pozdrawiam

Filips
Znawca
Znawca
Posty: 97
Rejestracja: 27 cze 2018, 9:44

Re: Pomidory w gruncie czy w donicach

Postautor: Filips » 30 sty 2023, 12:22

Powiem tak, w tym roku robię to trochę chaotycznie ale z premedytacją. Ponieważ w zeszłym roku zaatakowała mi zaraza i musjałem wszystko wyrzucić to w tym roku zrobiłem tunel i tam najpierw ich wsadziłem, w tunelu też zaraza ich chciała złapać ale gdy ją zobaczyłem to dostała w łeb i chociaż musiałem częś owoców wyrzucić to pozostałe uratowałem. Te które obcinałem w tunelu wsadzałem do gruntu, część z nich się przyjeła a część to tak nie profesionalnie jak to moja synowa określiła wsadziła połówkę pomidora do ziemi w doniczce i jak Jej to wykiełkowało dała mi je na działkę a Ja z tego wybrałem 6 gałązek i wsadziłem do gruntu i o dziwo to wszystko rośnie, kwitnie i pokazuje że będzie miało owoce, dlatego naucząny doświadczeniem z zeszłego roku że ekologiczne pomidory to tylko mażenie, też już je opryskałem i jak się okazuje że ku zadowoleniu to wszystko naprawdę zaczyna rosnąć i wskazuję na to że będzie miało zdrowe owoce.

Jeśli krzewów masz więcej polecam zainwestować w tunel foliowy - pomidory w ten sposób rosną o wiele lepiej.
https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-och ... a2213.html

Taki tunel zakupisz na przykład w Leroy Merlin.


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości