Jakie ogrzewanie do domu wybrać

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

Filips
Znawca
Znawca
Posty: 97
Rejestracja: 27 cze 2018, 9:44

Jakie ogrzewanie do domu wybrać

Postautor: Filips » 02 lis 2022, 9:04

Jak w temacie. Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego ogrzewania do domu Co jest praktyczne w kontekście wysokich cen energii?

Pellet?
Gaz?
Pompa ciepła?

karson
Profesjonalista
Posty: 149
Rejestracja: 05 maja 2016, 6:13

Re: Jakie ogrzewanie do domu wybrać

Postautor: karson » 02 lis 2022, 9:49

Sam aktualnie mam ogrzewanie gazowe (podłogowka) ale mam także mocnego splita na parterze i klimę kanałową na poddaszu. A klima to de facto pompa ciepła powietrze powietrze. jak chcesz mieć alternatywę to rob gaz i w razie co możesz też grzać prądem, tj. klimatyzacjami (dodatkowo niesamowita wygoda w lecie, bo lata stają się coraz bardziej gorące, sam pracuję na home office w domu oraz dla mnie klimatyzacja w domowym biurze to jest totalne must have). Jeśli chodzi o instalcję gazową to zdecydowałem się na kocioł gazowy https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/k ... a1017.html od Beretty. Kupowałem w Leroy Merlin. Jak do tej pory nie miałęm z nim żadnych problemów.
Pamiętaj, ze instalację robisz na długie lata. Obecnie jest problelm z gazem z Rosji ale nie wiadomo jak długo będzie dalej ten kłopot, rynek nie znosi próżni. Ogrzewanie wybiera się w perspektywie długoterminowej.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Jakie ogrzewanie do domu wybrać

Postautor: solenizant » 21 kwie 2023, 6:53

Akurat takie sprawy są jak najbardziej bardzo ważne i ja jeszcze chcę dodać, ze niezwykle ważną opcją jest to aby każdy z nas miał wiedze na temat systemów VRF. Z tego co udało mi się ustalić to właśnie na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ranges/vrf/ bardzo dokładnie na ten temat napisano.


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości