Ocieplenie poddasza

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

Filips
Znawca
Znawca
Posty: 97
Rejestracja: 27 cze 2018, 9:44

Ocieplenie poddasza

Postautor: Filips » 20 cze 2022, 10:04

Cześć,
Ocieplenie poddasza celulozą, jestem zupełnie zielony w tym temacie. Mam dach dwuspadowy, myślałem o ociepleniu wełna mineralna 2x15cm.
Dach z pełnym deskowaniem, od dołu między krokwiami szczelina 2cm. Czy można dawać na taki dach celulozę? Bo wtedy nie będzie szczeliny wentylacyjnej, od właściciela jednej z firm dowiedziałem się że do ocieplania celuloza szczelina wentylacyjna nie jest wymagana.

karson
Profesjonalista
Posty: 149
Rejestracja: 05 maja 2016, 6:13

Re: Ocieplenie poddasza

Postautor: karson » 20 cze 2022, 10:43

Celuloza świetnie radzi sobie z wilgocią ale jeśli jest możliwość to się robi szceline wentylacyjna inaczej należało by stosować paroizolacje aktywne by była 100%pewnosc że wszystko działa jak należy . Po prostu przybić do deskowania między krokwie 3 listewki i rozłożyć membrane wysoko paroprzepuszczalna i wtedy sypać celulozę .

Z drugiej strony na minus jest cena celulozy. Sam brałem pod uwagę, jednak z uwagi na wysokie ceny materiałów budowlanych zdecydowałem się na położenie wełny mineralnej. Którą kupowałem w Leroy Merlin https://www.leroymerlin.pl/izolacja-bud ... ,a396.html Położyłem samodzielnie, okazało się to łatwiejsze niż na początku sądziłem. I jestem zadowolony. Zastanów się czy przypadkiem warto jest tyle płacić.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Ocieplenie poddasza

Postautor: solenizant » 21 cze 2022, 16:56

Faktycznie takie działania na pewno bardzo pozytywnie mogą wpłynąć na zmniejszenie utraty ciepła i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto jest również co nieco wiedzieć o samej termomodernizacji. Mi udało się jakiś czas temu o tym przeczytać na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/b ... i-budynku/ i uważam, że na pewno taka wiedza może być dla wielu z nas bardzo praktyczna.


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron