Jaki alarm do mieszkania

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, chcesz zadać pytanie a do końca nie wiesz w jakim dziale to ten wątek jest dla Ciebie.

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

Karol

Jaki alarm do mieszkania

Postautor: Karol » 01 mar 2014, 20:51

Witam, poradzcie jaki alarm do mieszkania 4 pomieszczenia. Przewodowy czy bezprzewodowy, moze jakies namiary na firmy z okolic Ełku ??

seba_b11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2014, 8:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki alarm do mieszkania

Postautor: seba_b11 » 02 mar 2014, 8:45

W mojej ocenie trzeba zadać sobie pytanie czy realizujemy inwestycję na etapie budowy - remontu, czy też w wykończonym mieszkaniu. Jeżeli jest możliwość położenia okablowania zdecydowanie polecał bym system oparty o przewód telekomunikacyjny. Jeżeli natomiast mamy wykończone mieszkanie wtedy można zastanowić się nad systemem bezprzewodowym. Na pewno w obu przypadkach warto zaprosić instalatora (ów) by wypowiedzieli się na miejscu ponieważ często można poprowadzić okablowanie (mało inwazyjnie) nawet w wykończonym mieszkaniu nie wyrządzając szkód.
Zastanawiając się nad wyborem systemu sygnalizacji włamania należy pamiętać o tym, że jeżeli będzie to bezprzewodówka to my jako użytkownik musimy być czujni na komunikaty generowane przez system - tzn. musimy pilnować wymiany baterii w czujkach itp.. Przy systemie kablowym odpada "pilnowanie", a przecież chodzi o to by system pilnował nas a nie my systemu :D Propozycje firm instalatorskich:

1.RAF-TECH
19-300 Ełk; Kilińskiego 21 33
Telefon:667 977 668

2. FORTIS
19-300 Ełk, Armii Krajowej 39
Tel.: 876214941
Tel. 2: 500270105
"Sukces jest potrzebny tylko od czasu do czasu, bo pozwala myśleć, że jest się do niego zdolnym."

damianl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2015, 9:15

Re: Jaki alarm do mieszkania

Postautor: damianl » 10 lut 2015, 9:36

Ja u siebie zakładałem alarm bezprzewodowy, a sąsiad ma przewodowy, pracuje w firmie ochroniarskiej i do tego ma z nimi umowę, namawiał nas też, ale ja wolę bez zbędnego okablowania i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Jaki alarm do mieszkania

Postautor: solenizant » 02 kwie 2022, 11:11

Oj ja się takimi rzeczami jeszcze nigdy nie zajmowałem więc ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Za to na pewno mogę każdemu polecić świetny wpis https://homecarpets.pl/blog/post/126_dy ... -na-wiosne gdyż dla mnie również bardzo ważne jest posiadanie dywanu na balkonie.


Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron