System szafek kluczowych do szpitala

Wszystko na temat urządzeń do Systemów Kontroli Dostępu - porady, instrukcje, testy, recenzje

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 10 mar 2014, 19:20

Witajcie,

Dostałem od jednego z klientów prośbę o przygotowanie oferty na system elektronicznych szafek kluczowych do małego, prywatnego szpitala. Nigdy nic takiego nie wyceniałem i zupełnie nie wiem od czego zacząć. Kiedyś na targach dostałem folder od firmy Saik ale z tego co pamiętam to były to systemy do muzeów. Czy ktoś z Was miał jakiś kontakt z taką instalację. Jak wycenić sprzęt i montaż?
Motory są wszędzie, uważaj!

seba_b11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2014, 8:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: seba_b11 » 10 mar 2014, 20:07

Witam. Ja spotkałem się niedawno z informacjami dotyczącymi innowacyjnych rozwiązań dotyczących szafek depozytowych na klucze firmy Creone. Tutaj ogólne info: http://automatykaonline.pl/creone-wchod ... lski-rynek Dystrybutora powinieneś bez problemu znaleść w sieci i z wyceną też napewno Ci pomogą
"Sukces jest potrzebny tylko od czasu do czasu, bo pozwala myśleć, że jest się do niego zdolnym."

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 10 mar 2014, 20:37

Dzięki. Jutro poszukam dystrybutora i poproszę o ofertę.
Czy miałeś kiedyś okazję coś takiego montować. Zupełnie nie wiem jak wycenić tą robotę :(
Motory są wszędzie, uważaj!

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: HQSECURITY » 10 mar 2014, 21:18

W kraju jest co najmniej kilku producentów i dystrybutorów tego typu urządzeń. Poczynając od "mercedesów" typu szafki niemieckiej firmy KEMAS, poprzez sprzęt z firmy Protector ze Szczecina, SAIK-a o którym wspominałeś (ma pełna gamę produktów nie tylko do muzeów :) ale jest trochę drogi) do produktów KABE czy Hartmmana. O Creone jeszcze niewiele słyszałem. Dystrybuuje ich VOLTA z Warszawy. Na pierwszy rzut oka produkt klasy średniej do małego szpitala powinien się nadać.
Ale zanim zaczniesz pytać o oferty dystrybutorów ustal dokładną liczbę kluczy oraz użytkowników bo bez tego nikt Ci nic nie wyceni. Warto podpytać przyszłego użytkownika czy chce mieć monitorowanie kluczy, tzn. czy szafka ma przechowywać informacje kto i o której godzinie pobrał konkretny klucz.
Odnośnie montażu to "hulaj dusza". Jest to niestandardowe urządzenie więc nie ma standardowych stawek. A z drugiej strony roboty przy tym niewiele. Dwa kołki w ścianę i podłączenie do sieci LAN. Jak weźmiesz 20-30% ceny sprzętu to nie stracisz ;)
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 10 mar 2014, 21:32

Dzięki macgrz! Mam co robić jutro. Trochę się obawiałem czy nie wejdę na jakąś minę ale widzę, że jest okazja przytulić trochę grosza :)
Motory są wszędzie, uważaj!

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 11 mar 2014, 17:35

Wiem trochę więcej. Klient chce zarządzać 40 kluczami w sumie ma mieć do nich dostęp 30 osób.
Monitorowanie i blokowanie kluczy wskazane.
Miałaby to być jedna szafka przy Recepcji. Klient spytał mnie czy można tym zarządzać po sieci i czy można wykorzystać karty zbliżeniowe z ich systemu ROGER-a do otwierania tej szafki.
Oglądałem ofertę Creone, ponoć jest to szwedzki produkt i na pierwszy rzut oka taka szafka KEYBOX42KCL powinna tam idealnie pasować. Czekam na ofertę z VOLTY.
Jak myślicie czy to dobry wybór?
Klient mnie ciśnie na szafkę Kabe bo ponoć jego znajomy z tego korzysta ale wolałbym coś kupić w Warszawie bo tu będzie instalacja. Łatwiej potem z serwisem i ewentualnym wsparciem dystrybutora.
Motory są wszędzie, uważaj!

Grzenio
Amator
Amator
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:46

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: Grzenio » 11 mar 2014, 21:46

Apropo wsparcia. Wydaje mi się że najlepiej jest podjechać do dystrybutora, porozmawiać i może przy okazji zobaczyć jakąś szafkę demo.

Osobiście ostatnio zacząłem się mocno zrażać do e-sklepów które w większości są nastawione tylko na sprzedaż, a jak się pojawia pytanie o gwarancję, serwis albo wsparcie to oczywiście brak odpowiedzi....

Co do Creone to jest możliwa obsługa systemu poprze sieć TCP/IP, a do identyfikacji można wykorzystać wbudowany w kontroler czytnik kart Unique lub Mifare.

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 12 mar 2014, 18:56

Mam już ofertę. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się drogo ale szybko mnie uświadomiono, że cena na szafkę Creone należy do niższych w kraju.
Jutro składam ofertę u klienta. Ciekawe czy go ta cena nie zabije. Ponoć zna cenę za KABE u swojego znajomego :)
Z montażem nie przesadzałem bo i tak przytulę trochę grosza na sprzęcie.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Motory są wszędzie, uważaj!

seba_b11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2014, 8:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: seba_b11 » 15 mar 2014, 18:21

Powodzenia, jeśli klientowi będzie się chciało zasięgnąć trochę lektury odnośnie sprzętu i uświadomi sobie co mu proponujesz, nie powinien wybrzydzać :)
"Sukces jest potrzebny tylko od czasu do czasu, bo pozwala myśleć, że jest się do niego zdolnym."

Awatar użytkownika
RaTmAn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: System szafek kluczowych do szpitala

Postautor: RaTmAn » 17 mar 2014, 18:12

Temat w zasadzie załatwiony, tzn klient przyjął ofertę ale... postawił kilka warunków :(

1. Ma być alarm przy zwrocie w nieprawidłowe gniazdo
2. Ochroniarz ma mieć coś w rodzaju wizualizacji na ekranie komputera, który klucz pobrany a który jest w szafce.
3. Szafka ma mieć możliwość otwarcia awaryjnego.

Dzwoniłem do firmy i powiedziano mi, że bez problemu to się da zrobić ale nie mogę nic na ten temat znaleźć w instrukcji. Może ktoś z Was miał już z szafkami Creone do czynienia i coś więcej może napisać?
Motory są wszędzie, uważaj!


Wróć do „Sprzęt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron