Dahua NVR 2108-4KS2 gubienie konfiguracji

Wątki dotyczące systemów Telewizji Dozorowej - IP-CCTV

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

DahuaUser1$
Amator
Amator
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2020, 9:38

Dahua NVR 2108-4KS2 gubienie konfiguracji

Postautor: DahuaUser1$ » 17 lip 2020, 10:00

Cześć,
mam kilka problemów ze swoja instalacja:

1. gubienie konfiguracji
rejestrator Dahua NVR 2108-4KS2 do którego mam podłączone 4 kamery IP Dahua (PoE) gubi mi konfiguracje. Dzieje się to w momencie jak użytkownik admin na którym pracuję wylogowuje sie.

Kamery same wykrywają się na tym samym adresie IP 192.168.100.210, zakładam że dlatego że sieć mam skonfigurowaną na static IP (przy ustawieniu na DHCP nie przechodzi mi pomyślnie testu sieci).

Przekonfigurowuję adresację nadając kamerom adresy IP np. 211-215, kamery się uruchamiają i system działa.
Po wylogowaniu się z rejestratora, manualnym lub automatycznym, cała konfiguracja znika, przy ponownym wykryciu kamery odnajdują się na adresie 192.168.100.210, i cały proces konfiguracji muszę przeprowadzić od nowa. Rejestrowanie obrazu zostaje przerwane, nie ma połączenia z kamerami.

2.
kontrolki na rejestratorze palą sie na czerwono, w ogólnej instrukcji Dahua przeczytałem że:

a. Lampka wskaźnika stanu dysku twardego ---Czerwona dioda włącza się, gdy dysk twardy jest
nieprawidłowy.
b. Lampka wskaźnika zasilania ---Czerwona dioda włącza się, gdy urządzenie jest prawidłowo
zasilane.
c. Lampka wskaźnika stanu sieci --- Czerwona dioda włącza się, gdy połączenie sieciowe jest
nieprawidłowe.

Wszystkie kontrolki palą mi się stałym czerwonym światłem niezależnie od tego że dysk jest wykryty, nie pokazuje błędów i rejestruje dane, a połączenie sieciowe działa (w czasie w którym jestem zalogowany z powodu problemu który opisałem w pkt 1)

3. Szukałem instrukcji pod ten konkretny model, nie znalazłem, to na czym bazuję to ściągnięty z netu:
Sieciowy rejestrator wizyjny firmy Dahua
Podręcznik użytkownika
Wersja 2.4.0

Może jakiś forumowicz będzie w posiadaniu czegoś bardziej pomocnego? inna sprawa że w/w manual ma ponad 300 stron i wiele tematów wyczerpuje, niestety nie te które mnie dotyczą.

z góry dziękuję za pomoc.


z góry dziękuję za pomoc

Wróć do „Telewizja cyfrowa IP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości