Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Wątki dotyczące systemów Telewizji Dozorowej - układy analogowe

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Postautor: HQSECURITY » 26 wrz 2015, 9:14

Kamery analogowe HD zagościły już na rynku. Instalacji jest wykonywanych naprawdę sporo. No i pojawiło się sporo nowych problemów.

Ja osobiście napotkałem głównie problemy z urządzeniami 1080p i skrętką.
Po kilku "wpadkach" robię tylko na sprawdzonej skrętce takiej co kosztuje za rolkę minimum 250zł czyli w pełni z miedzi i z regularnym splotem oraz na 2-3 typach sprawdzonych konwerterów.
Odległości jakie udaje się uzyskać bez utraty jakości w obrazie to max 200m a najlepiej nie przekraczać 150m (myślę o kamerach 1080p bo 720p daje radę 300m i więcej).
Oczywiście problemy prądu masy podobniej jak w analogu (pasy na obrazie) jak najbardziej się zdarzają. A co gorsze jeszcze nikt nie robi separatorów i trzeba kombinować z dobrze rozłożonym zasilaniem.

A jak u Was?
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

Monitoring_Katowice
Amator
Amator
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015, 9:43
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Postautor: Monitoring_Katowice » 05 lis 2015, 10:01

Podobnie, przewody miedziane, a nie miedziowane.
Niestety wielu dystrybutorów posiada tylko tanie niskiej jakości kable.
Najtrudniej czasem przetłumaczyć klientowi, że jeśli rolka kabla kosztuje 100 zł ni nie jest wiele warta, nie którzy z klientów wolą taniej a potem mają pretensje.

Shaman4
Amator
Amator
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2019, 8:09

Re: Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Postautor: Shaman4 » 16 lut 2019, 8:44

Witam
Jestem tu nowy i pozwólcie że odświeżę temat.
Trochę czasu już minęło od napisania tego postu mamy rok 2019 i technologia poszła do przodu.

A mianowicie chcę założyć zestaw Turbo HD HD-TVI i do końca nie wiem na jakim przewodzie.
Czy koncentryk czy skrętka?
Przeczytałem dużo sprzeciwów jak i też dobrych opinii na temat obydwu opcji ale nadal nie wiem co zastosować

Rejestrator na 8 kamer + 2 IP
Na obecną chwilę będą 4 kamery wew 2mpx i 4 zew 5 mpx

Być może w przyszłości dołożę lub podmienię któraś kamerę na IP, także od razu by się przydało położyć skrętkę (każda kamera osobny przewód),
ale na chwilę obecną chwilę kamery będą typowe do HD-TVI, więc jeśli na skrętce ma coś złe działać to chyba ją odpuszczę i zostanę przy koncentryku

Więc jak to z tymi przewodami jest?

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Postautor: HQSECURITY » 18 lut 2019, 19:31

Minęło kilka lat ale zmieniło się niewiele, tzn nadal trzeba pamiętać o jakości kabla, jakości transformatorków dopasowujących i długości kabla.
Ale jak widzę kolega zamierza w przyszłości podmienić kamery analogowe HD na IP. W tym przypadku i tak nie więcej niż 100m a dla takiego dystansu skrętka 5kat da sobie radę i utrata jakości obrazu będzie praktycznie niezauważalna.
Dlatego spokojnie prowadź instalację z pomocą skrętki.
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

Shaman4
Amator
Amator
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2019, 8:09

Re: Transmisja po skrętce w systemach AHD, HD-TVI, TURBOHD

Postautor: Shaman4 » 18 lut 2019, 19:54

Witam. Dzięki za odpowiedź.
Ciężko było się zdecydować w ogóle co założyć tego wszystkiego jest tak dużo.

Znajomy instalator sugerował mi tylko i wyłącznie zestaw IP. Ale cena kosmiczna za to była.

Ale te analogi to nie to co kiedyś było.
Teraz widzę zupełnie inaczej z jakością jest.


Wróć do „Telewizja analogowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron