HiTron HBX16C szukam instrukcji

Wątki dotyczące systemów Telewizji Dozorowej - układy analogowe

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:20

HiTron HBX16C szukam instrukcji

Postautor: karol » 23 wrz 2015, 17:55

Drodzy forumowicze, szukam instrukcji do multipleksera, nieco archaicznego ,ale wpadł mi taki w ręce,i chce go przetestować. Dodam, że szukałem, lecz z skutkiem mizernym,trochę coś jest na rosyjsko języcznych stronach, ale to tylko pobieżne informacje.

Potrzebuję informacji i gniazdach, BNC
1. do czego służy gniazdo (MAIN)
2. j/w gniazdo (SPOT)
3.Gniazdo (remote) służy tylko do podłączenia konsoli sterowania, czy tez za pomocą komputera można sterować? . Jeśli tak, to jaki program do tego jest potrzebny.Jaki się nadaje.
4. Dla czego jest tyle samo gniazd BNC (IN) jaki (OUT) ? . Czyżby można było przesłać sygnał z danej kamery do innego urządzenia ?.
5. Czy jeżeli urządzenie jest do kamer b/w, to znaczy że nie przepuści sygnału z kamer kolorowych?. Nie bardzo to rozumiem.

Panel przedni przyciski
Do czego służą przyciski o następującym wyglądzie
1.śnieżka
2, z wglądu przypomina okulary, ale taki można było spotkać w magnetofonach kasetowych {tape}
3.[1] liczba jeden wpisana w wielokrotne kwadraciki
4.przycisk (SEL)
5.przycisk (SET)
oraz kontrolka (LIVE REC)

dodaje link do zdjęcia, może przyda się w celu identyfikacji przycisków panelu przedniego
https://91.img.avito.st/640x480/1524817491.jpg
I jeszcze jedno. Otóż . Czy do obsługi jest wymagany jakiś pilot,czy wystarczające są klawisze panelu przedniego.
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: HiTron HBX16C szukam instrukcji

Postautor: HQSECURITY » 26 wrz 2015, 9:07

Wow!
Ależ Kolega zabytek znalazł.
Multiplekser i to na dodatek do kamer czarno-białych :)
Obecnie może służyć jak eksponat w muzeum (podobno w VOLCIE w Warszawie jest takie muzeum ;)).
Można ewentualnie wykorzystać go jako dzielnik obrazu ale z uwagi na to, że jest do kamer b/w to pożytek z niego będzie marny.

Znalezienie instrukcji będzie trudne bo to urządzenie z epoki "przedinternetowej"
To co ja mogę rozszyfrować:

1. do czego służy gniazdo (MAIN) - wyjście główne monitorowe, można na nim wyświetlić menu i ustawić podziały wyświetlanych kamer np. 2x2 lub 4x4
2. j/w gniazdo (SPOT) - wyjście monitorowe dodatkowe, widok tylko jednego kanału
3.Gniazdo (remote) służy tylko do podłączenia konsoli sterowania, czy tez za pomocą komputera można sterować? . Jeśli tak, to jaki program do tego jest potrzebny.Jaki się nadaje. - nie mam pojęcia ale raczej do podłączenia zdalnej klawiatury
4. Dla czego jest tyle samo gniazd BNC (IN) jaki (OUT) ? . Czyżby można było przesłać sygnał z danej kamery do innego urządzenia ?. - bo są to wejścia z przelotem "loop"
5. Czy jeżeli urządzenie jest do kamer b/w, to znaczy że nie przepuści sygnału z kamer kolorowych?. Nie bardzo to rozumiem. - jak do b/w to kamery tylko do b/w. Po prostu multiplekser nie dekodował kamer kolorowych. Miał układy wejściowe tylko na obraz b/w.

Panel przedni przyciski
Do czego służą przyciski o następującym wyglądzie
1.śnieżka - zamrożenie obrazu (stopklatka)
2, z wglądu przypomina okulary, ale taki można było spotkać w magnetofonach kasetowych {tape} - nie mam pojęcia
3.[1] liczba jeden wpisana w wielokrotne kwadraciki - chyba wybór jednej kamery albo predefiniowanego podziału
4.przycisk (SEL) - do nawigacji po menu
5.przycisk (SET) - do nawiagacji po menu
oraz kontrolka (LIVE REC) - miało to kilka znaczeń, najczęściej był to podgląd na żywo nagrywanego obrazu
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:20

Re: HiTron HBX16C szukam instrukcji

Postautor: karol » 26 wrz 2015, 20:57

Dziękuję za odpowiedzi. I tak też że dłuugo trzeba było czekać na odpowiedź to,też nie wytrzymałem i sam przetestowałem we zabytkowe urządzenie . Ku mojemu zaskoczeniu ,urządzenie jest w sprawne. Ale (dla potomnych) ;) . Nie ma znaczenia to,jaką kamerę podłączy sie, czy c/b, czy inną. Ważne by pracowała w systemie PAL. Na NTSC nie radzi sobie, i obraz skacze. Przetestowałem podając sygnał wideo z aparatu cyfrowego, w systemie PAL, i działa. (tylko c/b) Doświadczalnie zrobiłem mostek na video out (ch1) i VIn (ch5), i to też działa, jednocześnie miałem ten sam sygnał video na dwóch kanałach.

Cyfra {1} z wpisanymi kwadratami służy do tego ,by sam przełączał na podgląd kolejnych kanałów. Z menu wywnioskowałem że można definiować ilość kamer, nie musi być aż 16.

Urządzenie mocno zabytkowe,może i eksponat. Ważne że działa, i nie wylądowało na złomie.
Ktoś może się zaśmiać, ale można je jeszcze z powodzenie wykorzystać . Jak ? to zależy od tego kto na jaki pomysł wpadnie. I wiem że ktoś powie (po co takim zabytkiem sie bawić,jak za grosze mozna kupić dobry sprzęt) to prawda. Ale cóż. W każdej zabawie jest iskierka wiedzy. :mrgreen: W każdym bądź razie, dziękuję za odpowiedź.


Wróć do „Telewizja analogowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron