Problemy z instalacją bezprzewodową.

Wątki dotyczące systemów Telewizji Dozorowej - układy analogowe

Moderatorzy: HQSECURITY, Moderator forum

arr80
Amator
Amator
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:16

Problemy z instalacją bezprzewodową.

Postautor: arr80 » 31 paź 2014, 10:44

Witam. Posiadam w firmie system monitoringu oparty na rejestratorze Aper. Podpiętych mam 8 kamer i z tą ósma kamerą jest kłopot. Ta kamera jako jedyna sprawia mi kłopoty od jakiś dwóch lat. System posiadam od 8 lat i nigdy nie było z nim kłopotów. Wcześniej był on podpięty do komputera przez jakieś 5 lat, lecz nie oferował on podglądu online z telefonu lub tabletu i dlatego zdecydowałem się zmienić na rejestrator. Sprawa wygląda tak że ta ósma kamera jest bezprzewodowa. Jest ona podłączona do zestawu bezprzewodowego CamSat mini 2,4 GHz z antenami kierunkowymi. Działało to przez 6 lat lecz ostatnie dwa lata mam problem z sygnałem ponieważ trzepie obrazem przez co wiesza mi się rejestrator. Anteny tego systemu widzą się wzajemnie w odległości ok.200m od siebie, całe ustrojstwo nadajnika i odbiornika jest umieszczone w hermetycznych skrzynkach. Nadajnik jest na latarni a odbiornik na budynku. Dookoła są osiedla. Już wymieniłem całą instalacje dotyczącą tej kamery i nic nie pomaga. Najlepsze jest to że posiadam monitor serwisowy ręczny 5 cali i na nim obraz jest stabilny, niestety na każdym kanale rejestratora jest to samo. Nadajnik posiada zasilacz 1,5 A natomiast odbiornik podłączony jest do zasilacza impulsowego 8x0,5A.
Mi tylko jedna rzec w tej chwili przychodzi do głowy, że wpływ na obraz z kamery ma wzrastająca ilość sieci WIFI na osiedlu. Jeżeli ktoś ma inny pomysł to chętnie poczytam.

Awatar użytkownika
HQSECURITY
Znawca
Znawca
Posty: 85
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z instalacją bezprzewodową.

Postautor: HQSECURITY » 31 paź 2014, 12:37

Witaj,

Osobiscie tez bralbym pod uwage zaklocenia radiowe.
Ale zaczalbym od sprawdzenia okablowania miedzy odbiornikiem a DVR.
Najlepiej zamiast odbiornika podlaczyc jakakolwiek kamere. Jesli problem sie powtorzy to mozna zaczac badac kabel i zasilanie odbiornika.
Jesli nie to podejrzane jest radio i moze warto przejsc na 5.8GHz. Camsat ma takie niedrogie zestawy.
Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

solenizant
Ekspert
Posty: 557
Rejestracja: 16 lis 2021, 20:55

Re: Problemy z instalacją bezprzewodową.

Postautor: solenizant » 05 cze 2022, 11:02

Niestety aż tak za bardzo ja się nie znam na takich kwestiach lecz dla mnie niezwykle ważną sprawą jest to aby wiedzieć również kiedy w końcu dostępny będzie IPhone w wersji 14. na całe szczęście niedawno czytałem o nim na stronie https://www.elektroodpadyprostezasady.p ... cos-wiemy/ i dziś już o wiele więcej wiem.


Wróć do „Telewizja analogowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron